.

O nas

Gminne Przedszkole w Kołbieli jest placówką , w której opieką, wychowaniem i kształceniem objętych jest 175 dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Obecnie dzieci mieszczą się w siedmiu grupach wiekowych.

Nad prawidłowym funkcjonowaniem placówki czuwa pani dyrektor mgr Agnieszka Dziedzic, natomiast organem prowadzącym jest Urząd Gminy Kołbiel.

W przedszkolu zatrudnionych jest 12 kreatywnych i doskonale wykwalifikowanych nauczycielek, które wciąż podnoszą własne kwalifikacje, wzbogacając swój warsztat o innowacyjne metody pracy.

Głównym celem naszego działania jest jak najlepsze przygotowanie dzieci do wstąpienia w progi szkoły. Opieramy się przede wszystkim na gruntownej realizacji podstawy programowej, zwracając szczególną uwagę na wszechstronny rozwój psychofizyczny dziecka. Stawiamy na wychowanie i bezpieczeństwo dzieci. Przybliżamy dziedzictwo kulturowe, historię i tradycje regionu kołbielskiego, rozbudzamy świadomość patriotyczną i ekologiczną dzieci. Dążymy do tego, aby absolwent naszej placówki: był kulturalny, dbał o swoje zdrowie i kontrolował swoje zachowanie.

Oprócz personelu pedagogicznego w placówce zatrudnionych jest 10 osób w obsłudze, które starają się zapewnić dzieciom przyjemny i bezpieczny pobyt w przedszkolu.

Co daje dziecku pobyt w naszym przedszkolu?

1. - Pozwala nawiązać pierwsze kontakty społeczne.

2. - Zapewnia warunki radosnej zabawy indywidualnej i w zespole dziecięcym.

3. - Umożliwia poznawanie świata poprzez samodzielne badanie, doświadczanie i eksperymentowanie.

4. - Zapewnia warunki do systematycznego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności w tempie dostosowanym do indywidualnego rozwoju każdego z wychowanków.

5. - Stymuluje wszechstronny rozwój.

6. - Zaspokaja potrzebę jedzenia i picia zgodnie z potrzebami dziecka, uczy zasad zdrowego żywienia.

7. - Umożliwia optymalne warunki do snu i wypoczynku.

8. - Sprzyja odkrywaniu zdolności twórczych.

9. - Pomaga w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań.

W ramach całodziennego pobytu w przedszkolu naszym przedszkolakom proponujemy:

- ciekawe zajęcia dydaktyczne

- język angielski

- religię

- zajęcia ruchowe o charakterze korekcyjnym

- zajęcia logopedyczne

- zaęcia przyrodnicze

- koncerty

- teatrzyki kukiełkowe

- teatrzyki z udziałem artystów

- wycieczki krajoznawcze

- udział w konkursach

- spotkania z ciekawymi ludźmi

Rodzicom, natomiast gwarantujemy poczucie zadowolenia z wyboru naszego przedszkola.